Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych lampek nocnych

Lampka nocna jest kluczowym wyposażeniem każdej sypialni. Odpowiednio dobrana pozwala na wykonanie ostatnich czynności bez rozbudzania się za sprawą typowego dziennego oświetlenia. Mniejsze źródło światła przy łóżku pozwala swobodnie zgasić to główne i komfortowo dojść do łóżka bez potykania się o przeszkody w ciemnym pokoju. Pozwala także spędzać w nim czas – oglądając telewizję, słuchając muzyki, a przy niektórych modelach nawet czytając książkę. Dzięki lampkom nocnym można swobodnie poruszać się po obudzeniu w nocy, gdyż ciepłe światło o niskim natężeniu rzadko budzi domowników. Jak wybrać optymalny model spośród setek propozycji dostępnych na rynku? Pomóc może ranking lampek nocnych!

5. Lampa stołowa IKEA ÅRSTID

Lampa stołowa Årstid jest klasyczną propozycją, która świetnie dopasuje się do wystroju każdej sypialni – zarówno tej utrzymanej w nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwie, jak i w pomieszczeniach wyposażonych w eleganckie zabytkowe meble. Oferuje światło zależne od dobranej żarówki (brak w zestawie) i doskonale wypełni nim cały pokój. W towarzystwie tego typu oświetlenia można nawet czytać. Lampa Årstid posiada 55 cm wysokości oraz stanowi podstawowy model – nie oferuje żadnych nowoczesnych funkcji, jak zmiana koloru oświetlenia, sterowanie głosowe czy bezprzewodowe ładowanie telefonu. Mimo to jest to produkt z klasą, który świetnie robi to, do czego został zaprojektowany – doskonale oświetla sypialnię. 

4. Lampka biurkowa Phillips Hue Iris

Propozycja firmy Philips charakteryzuje się nieco innym spojrzeniem na oświetlenie. Została zaprojektowana w taki sposób, aby nie tyle rozjaśniać przestrzeni bezpośrednio, a odbijać światło od ściany, tworząc wyjątkową atmosferę w sypialni. Minimalistyczny design sprawia, że dopasuje się do każdego wnętrza, gdyż łatwo jej po prostu… nie zauważyć. Oferuje białe światło, a także 16 milionów kolorów do wyboru. Pozwala wybrać spośród czterech ustawień oświetlenia, dostosowanych do wykonywanych czynności, ale również tworzyć własne za pomocą aplikacji mobilnej. Współpracując z budzikiem, powoli rozjaśnia pokój zimnym światłem od ustalonych godzin porannych. Może się także zsynchronizować z muzyką, tworząc wzory świetlne zależne od tego, czego akurat słucha jej właściciel. To czyni ją lampką wszechstronną. Można przy niej wykonywać czynności niewymagające mocnego oświetlenia, jak oglądanie telewizji czy nocne przechadzki po mieszkaniu, ale też takie, podczas których komfortu oczu jest bardzo ważny, np. czytanie książki. 

3. Lampka nocna Baseus Sunshine Aisle Light

Bezprzewodowy model marki BASEUS oferuje szereg nietypowych zastosowań, które składają się na ogólną użyteczność urządzenia, dlatego otwiera podium rankingu na najlepsze lampki nocne. Świetnie nada się do typowego użytku przy łóżku – jej ciepłe światło nie utrudnia zaśnięcia. Jest bezpieczna dla oczu za sprawą zastosowane filtrowania dwuwarstwowego. Co czyni ten model wyjątkowy, to fakt, że chwycić go w dłoń i używać podobnie do latarki – na przykład w trakcie nocnej wyprawy do łazienki lub podczas przeszukiwania zakamarków szafy. Ułatwia to magnetyczna konstrukcja, która pozwala na przyczepienie lampki np. do lodówki. Posiada czujnik ruchu automatycznie uruchamiający światło – jednak działa on tylko wtedy, kiedy jest ciemno. Wytrzymała bateria starczy na długo, a po wyczerpaniu wystarczy podłączyć model za pomocą dołączonego do zestawu kabla micro USB, aby szybko go naładować. Przy włączonym czujniku ruchu może pracować nawet do 4 miesięcy na jednym ładowaniu.

2. Lampa Xiaomi Mi Bedside Lamp 2

Lampa znanego chińskiego producenta stanowi klasyczną nocną lampkę, przeznaczoną do stałego pobytu przy łóżku. Nie oznacza to, że pozbawiona jest ciekawych elementów i nowoczesnych funkcji. Przede wszystkim ma spore rozmiary, a powierzchnia oświetlenia zajmuje prawie całą jej powierzchnię. Posiada system RGB pozwalający wybrać dowolny kolor światła. Z pomocą aplikacji mobilnej można ustawiać spersonalizowane tryby pracy, szybko zmieniać poziomy jasności i temperatury barw, co w efekcie korzystnie wpływa na jakość snu. Jeżeli nie chcesz korzystać z telefonu, możesz kontrolować podstawowe funkcje lampki za pomocą dotykowego panelu znajdującego bezpośrednio na urządzeniu. Dzięki szerokiemu zakresowi jasności lampka jest bardzo wszechstronna. Minimalne 2 lumeny nie powinny obudzić nikogo w nocy, a maksymalne 400 lumenów zapewnia pełną jasność, pozwalającą na wykonywanie nawet precyzyjnych czynności. Podobnie jak propozycja firmy Philips, ta również pozwala na zsynchronizowanie z budzikiem, po czym symuluje promienie wschodzącego  porannego słońca. Minimalistyczny design lampki sprawia, że nie przyciąga do siebie wzroku, dzięki czemu dopasuje się do większości wnętrz. Można kontrolować ją głosowo, także za pośrednictwem wirtualnej asystentki urządzeń Apple – Siri.

1. Lampa YEELIGHT Wireless Charging Nightlight

Model ten z pozoru wygląda nieco mniej imponująco niż poprzednie propozycje, jednak oferuje znacznie szerszą użyteczność, a to dla wielu jest najważniejsze. Właśnie z tego względu stanowi najlepszą lampkę nocną w tym rankingu. Minimalistyczny design nie będzie przeszkadzał na stoliku nocnym. Ba, za sprawą wbudowanej ładowarki indukcyjnej stanie się jego cennym elementem. Wystarczy położyć na niej telefon, wyposażony w odpowiednią technologię, aby ta, bez potrzeby podłączania dodatkowych kabli, zaczęła go ładować. Za jej sprawą powierzchnia stolika będzie wyglądać schludnie, pozbawiona porozrzucanych przewodów, których używa się co wieczór do ładowania smartfonów. Na końcu podstawy ładującej znajduje się właściwa lampka – mały, okrągły element, który świecić może zarówno ciepłym, jak i zimnym światłem. Jest on wyposażony w magnes i możliwy do odczepienia od podstawy. Dzięki temu, podobnie jak propozycję od marki Baseus, można zabrać ją ze sobą na nocne przemierzanie mieszkania lub by komfortowo zaglądać w ciemne wnętrza mebli. Ponadto magnes pozwala wygodnie przyczepiać ją do metalowych elementów w mieszkaniu. Dzięki temu model ten spełnia wszystkie funkcje, których można oczekiwać od typowej lampki nocnej – nie lampy salonowej, biurkowej czy przeznaczonej do czytania, a przeznaczonej do przestrzeni sypialnianej.