Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych lampek rowerowych

Światło rowerowe stanowi dla rowerzystów niezbędny element nie tylko do oświetlania drogi w ciemności i mgle, ale także do ostrzegania innych o swojej obecności. Najnowsza generacja tego typu akcesoriów jest wystarczająco jasna, abyś mógł widzieć, dokąd zmierzasz, jednocześnie stanowiąc silny sygnał ostrzegawczy, że poruszasz się po drodze. Dzięki żywotności baterii do 40 godzin oraz szczelnej konstrukcji te elementy są zbudowane w taki sposób, aby wytrzymać wszystkie warunki pogodowe. Jeśli szukasz właśnie takiego akcesorium, zapoznaj się z poniższym rankingiem lampek rowerowych, które zaspokoją potrzeby największych profesjonalistów oraz amatorów. 

Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze lampek rowerowych?

Oświetlenie to jeden z najważniejszych gadżetów, które musisz dodać do swojego roweru – niezależnie od tego, czy jeździsz dla przyjemności czy z konieczności. Poruszanie się tym środkiem transportu w warunkach ograniczonej widoczności jest bezpieczniejsza, gdy masz odpowiedni sprzęt. Chociaż przy zakupie światła rowerowego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, oto lista niektórych z najważniejszych aspektów:

  • jasność – mierzona za pomocą lumenów. Potrzebna wartość zależy od ilości światła w otoczeniu. W przypadku utwardzonych, oświetlonych ścieżek światło przednie na rowerze powinno cechować się jasnością od 30 do 200 lumenów. Na ciemnych górskich drogach korzystaj z przedniej lampki o mocy co najmniej 700 lumenów. Tylne światła mogą mieć od 20 do 500 lumenów w zależności od jasności oświetlenia otoczenia;
  • żywotność baterii – główną funkcję światła rowerowego stanowi zapewnienie widoczności rowerzyście zarówno w dzień, jak i w nocy. Dlatego dobra żywotność baterii jest niezbędna w przypadku dłuższych przejażdżek, a zwłaszcza tych odbywanych nocną porą. Im dłuższy czas pracy i wyższy poziom naładowania akumulatora lampki, tym zapewnia większą ochronę. Najlepsze lampki rowerowe to te, które można ładować przez port USB, ponieważ nie wymagają kupna baterii, o których często można zapomnieć.

Przed podjęciem decyzji, jaka najlepsza lampka rowerowa jest odpowiednia, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:
czy będziesz jeździć po ruchliwych drogach lub w miejscach, gdzie uliczne oświetlenie jest zbyt słabe, aby objąć cały obszar?
Szukasz prostego, podstawowego modelu, który będzie świecił tylko przed Tobą czy wolisz lampkę wytwarzającą szersze pasmo światła, pozwalające na oświetlenie całej ścieżki?
Jaki chcesz przeznaczyć budżet na zakup tego akcesorium?
Czy potrzebujesz światła prostego do zdemontowania, gdy zostawiasz rower bez nadzoru, czy też wolisz postawić na to, które zawsze pozostanie przymocowane do ramy pojazdu?

TOP 5 najlepszych lampek rowerowych – ranking

5. Busch & Muller Ixon Fyre Lampka Led USB 30

Na piątym miejscu znajduje się ładowalna latarka z kablem USB i mocowaniem na kierownicę. Posiada diodę LED o dużej mocy, która wytwarza do 150 lumenów. Bez problemu zapewni widoczność podczas jazdy nocą, ale niekoniecznie wystarczy, aby wyraźnie oświetlić drogę. Oprócz mocowania na kierownicy możesz również przymocować ją do kasku. Lampa LED Busch & Muller Ixon Fyre USB 30 zawiera również wiele funkcji bezpieczeństwa na przykład wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii 

4. Sigma Buster 700 Lampka Przednia

Sigma Buster 700 to świetna propozycja dla chcących korzystać z roweru po zmroku. Jest to ładowalna lampka, która z łatwością mieści się pod kierownicą pojazdu i może oświetlić szlak nawet w całkowitej ciemności.Model ten posiada trzy ustawienia: jasne światło z szeroką wiązką oraz kątem 100°, jasne światło z wąską wiązką i kątem 15° oraz tryb migania dla bezpieczeństwa. Sigma Buster ma mnóstwo mocy, aby wytrzymać kilka godzin nocnej jazdy nawet przy najjaśniejszym ustawieniu. Reflektor z łatwością mocuje się do dowolnej kierownicy za pomocą uniwersalnego uchwytu i jest wyposażony we własny przewód ładujący USB, który ułatwia uzupełnianie energii. Cechuje się również wodoodpornością, więc nie musisz się martwić, że deszcz zakłóci Ci jazdę.

3. Lezyne Lampka Przednia Led Macro Drive 1300Xl 

Na chwilę obecną Lezyne Headlight LED Macro Drive 1300XL zasługuje na miano jednego z najlepszych świateł rowerowych na rynku. Oprócz tego, że jest wodoodporny i bardzo jasny, ten reflektor zapewnia dużą wszechstronność. Możesz go używać podczas długich jazd po ciemnych drogach lub krótkich nocnych przejażdżek po mieście — daje wiele opcji oświetlania drogi, gdy jedziesz na rowerze. Można go ładować, co oznacza brak konieczności kupowania baterii. Lampka ważąca zaledwie 167 g jest wystarczająco mała, aby z łatwością zmieścić się w plecaku lub torebce bez zbytniego obciążania bagażu.

2. Mactronic Scream 3.1 Lampa Rowerowa Przednia

Przednia lampka rowerowa Mactronic Scream 3.1 to wysokowydajny model, którego średni czas pracy wynosi od 1,5 do 4 godzin, w zależności od wybranego trybu. Produkt oferuje trzy tryby pracy obejmujące tryby wysoki, niski i migający. Produkt został zaprojektowany z myślą o rowerzystach górskich, a także innych wymagających osobach. Nadaje się do stosowania w różnych warunkach, w tym podczas mglistej, pochmurnej i deszczowej pogody. Może być również wykorzystywany na otwartych przestrzeniach, gdy potrzebujesz światła, które pomoże ci wyraźnie widzieć. Dzięki solidnej konstrukcji produkt cechuje się trwałością, a tym samym utrzymuje dobry stosunek jakości do ceny.

1. LEZYNE POWER DRIVE 1100i

Lampa Lenzyne zajmuje pierwsze miejsce w rankingu lampek rowerowych jako najlepsza wśród swoich konkurentów. Światło o mocy 1100 lumenów i maksymalnej odległości wiązki 110 metrów stanowi idealną opcję do jazdy po drogach. Jest wyposażona w trzy różne tryby oświetlenia: ekonomiczny, standardowy i wysoki, z czasem pracy odpowiednio 2 godz. 30 min, 1 godz. 50 min i 1 godz. 15 min. Tryb ekonomiczny ma na celu oszczędzanie baterii, ale nadal zapewnia wystarczającą ilość światła, abyś mógł widzieć drogę przed Tobą. Wszystkie tryby można łatwo przełączać za pomocą prostego przycisku znajdującego się na górze urządzenia. Lampa została również wyposażona we wskaźnik LED, dzięki czemu możesz sprawdzić, ile pozostało energii, zanim będziesz musiał ją ponownie naładować, co zajmie około 4 godzin.