Przejdź do treści
Szukaj

ranking pieców gazowych dwufunkcyjnych, jaki piec dwufunkcyjny, najlepsze piece gazowe dwufunkcyjne

Dwufunkcyjnych pieców gazowych używa się zazwyczaj w niedużych gospodarstwach domowych np. domkach jednorodzinnych budowanych na peryferiach dużych miast czy stawianych na wsi. Może się jednak zdarzyć, że z różnych przyczyn, taki piec montuje się także w mieszkaniu w bloku czy kamienicy. Jeżeli mieszkasz na niedużym metrażu, dwufunkcyjny piec gazowy zdecydowanie jest rozwiązaniem cenowo korzystniejszym od pieca jednofunkcyjnego i zasobnika wody.
Podstawową różnicą między kotłem jednofunkcyjnym a dwufunkcyjnym jest fakt, iż w dwufunkcyjnym woda jest podgrzewana tylko w momencie jej poboru. Oznacza to oszczędzenie energii, jednak niestety należy dać urządzeniu odrobinę czasu na podgrzanie jej. Dwufunkcyjny piec (z założenia bez zasobnika) nie jest także w stanie magazynować ciepłej wody dlatego też powinien być on stawiany blisko punktów jej poboru (czyli w łazience lub przy niej).
Tekst ten pomoże Ci wybrać, jaki piec dwufunkcyjny zamontować u siebie. Ranking zbiera najlepsze piece gazowe dwufunkcyjne. Głównymi kryteriami były oceny użytkowników serwisu ceneo.pl oraz stosunek ceny do jakości.
 
Najlepsze piece dwufunkcyjne – ranking:

5. Junkers Cerapur GC2200W 20/25C 7736901493

Ten kompaktowy piec z łatwością zmieści się nawet do niewielkiego mieszkania, choć naturalnie jego rozmiary nie wpływają na jego funkcjonalność. Dobrej jakości wyświetlacz LCD i 7 czytelnie oznaczonych przycisków sprawia, że ten model jest urządzeniem dość łatwym oraz intuicyjnym w obsłudze. Najlepszą wydajność osiąga w małych lub średnich mieszkaniach. Marka Junkers nie bez powodu od lat kojarzy się z jakością oraz niezawodnością, co udowadnia również prezentowany piec. Zużycie gazu pozostaje na optymalnym poziomie, a kocioł jest wytrzymały, pracuje cicho i szybko. Dodatkowy atut stanowi energooszczędna pompa. Model ten cechuje się maksymalną mocą ogrzewania na poziomie 21,4 kW, a w przypadku wody wartość ta wzrasta do 25 kW. Junkers Cerapur GC2200W 20/25C 7736901493 jest wiszącym urządzeniem wykonanym ze stali.

4. Ariston Clas X 24 Cf EU 3300308 

Jeden z najlepszych pieców gazowych w tej półce cenowej. Ten stalowy model został wyposażony w funkcje autodiagnozy stanu technicznego oraz systemy, które zapobiegają m.in. zapowietrzaniu się, zamarzaniu lub odkładaniu się kamienia w urządzeniu. Dodatkowo panel sterowania z wyświetlaczem LCD i technologią TOUCH AND FEEL pozwala na łatwą obsługę pieca oraz szybkie zdiagnozowanie ewentualnego problemu. Model Ariston Clas X 24 Cf EU 3300308 cechuje się maksymalną sprawnością, szczelnością, łatwością w montażu, a także szybkością podczas podgrzewania wody. Jego maksymalna moc ogrzewania wynosi 25,8 kW, w przypadku wody wartość pozostaje ta sama. Ten wiszący piec posiada komorę spalania typu otwartego.

3. Saunier Duval Thelia Condens 25-A 0010016096

Produkt ten został idealnie zoptymalizowany, co pozwala na zauważalne oszczędzanie gazu przy zachowaniu wysokiego standardu pracy. Wyposażony jest tylko w 4 przyciski i czytelny wyświetlacz LCD, co pozwala na łatwą, intuicyjną obsługę urządzenia. Instalacja jest prosta. Automatyka pogodowa i adapter wyjścia spalin regulują pracę pieca, minimalizując ryzyko wystąpienia usterek, a także w pełni wykorzystując jego potencjał przy niskim zużyciu gazu. Kocioł działa szybko, sprawnie i cicho. Ponadto urządzenie cechuje się trwałością oraz sprawnością. Ten stalowy model charakteryzuje się maksymalną mocą dwufunkcyjnego ogrzewania na poziomie 25,7 kW. Wiszący piec marki Saunier Duval posiada komorę spalania typu otwartego, jednak otrzymał również możliwość działania w układzie zamkniętym.

2. Termet MiniMax ECO GCO-DP-13-10 13/22 (WKD5321000000PL1) 

Malutki, zgrabny, wiszący piec o minimalistycznym designie i prostym panelu sterowania (4 przyciski + wyświetlacz LCD). Zaimplementowano w nim funkcje łagodnego zapłonu, regulacji pogodowej, stabilizacji temperatury wody, ale też opcje przeciwdziałające zamrażaniu, zapowietrzaniu się urządzenia czy osadzaniu się kamienia. Urządzenie wyposażone jest w kompletny system zabezpieczeń (funkcje autonaprawy). Co ważne, istnieje możliwość monitorowania jego działania na bieżąco. Na wyświetlaczu można zobaczyć wszystkie parametry pracy, temperaturę CO i CWU oraz ciśnienie w urządzeniu. Chłodzony wodą palnik, energooszczędna pompa, a także regulacja pogodowa regulują, a zarazem optymalizują pracę kotła, pozwalając uzyskać zadowalające efekty przy niskim zużyciu energii. Istnieje możliwość regulacji temperatury w konkretnych pomieszczeniach już z poziomu ustawień pieca. Termet MiniMax ECO wykonany ze stali cechuje się maksymalną mocą dwufunkcyjnego ogrzewania o wartości 25 kW.

1. De Dietrich Mcr Home 20/24Mi (7701430) 

Ten kondensacyjny, kompaktowy, wiszący piec gazowy obsługuje gazy ziemne i propan. Doskonale sprawdza się do niewielkich mieszkań oraz domów ze względu na swoją efektywność, niskie zużycie paliwa, cichość pracy czy niezawodność. Wyposażony w dwa przyciski, dwa pokrętła (przeznaczone do regulacji temperatury mieszkania i wody) oraz mały, bardzo czytelny wyświetlacz stanowi urządzenie przyjazne użytkownikowi, a zarazem bardzo proste w obsłudze. Od producenta otrzymał również wentylator, ogranicznik przepływu, a także termostat pokojowy pozwalający na tygodniowe programowanie pracy kotła. Komponenty wykonane z najwyższej jakości materiałów optymalizują ogrzewanie mieszkania i wody, ograniczają zużycie urządzenia (dzięki czemu usterki są niezwykle rzadkie, a praca, nawet po latach, jest na wysokim poziomie) i sprawiają, że emisja zanieczyszczeń jest niesamowicie niska. Maksymalna moc dwufunkcyjnego ogrzewania tego stalowego modelu wynosi 26 kW. Ponadto posiada komorę spalania typu zamkniętego.

Wybór pieca do mieszkania jest decyzją poważną. Należy wziąć pod uwagę nie tylko markę, cenę i gabaryty, ale nade wszystko własne potrzeby oraz jakość urządzenia. Nowoczesny kocioł gazowy o wysokim standardzie wykonania zapewni Ci nie tylko maksymalny komfort i wygodę użytkowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.