Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych lamp błyskowych

Lampa błyskowa to wyposażenie każdego profesjonalnego fotografa. Umożliwia ona wykonywanie zdjęć w trudnych oświetleniowo warunkach, a także sprawdza się podczas fotografowania z dużej odległości. Wybór odpowiedniej lampy błyskowej nie jest prostym zadaniem, gdyż pod uwagę trzeba wziąć kilka istotnych parametrów tego urządzenia. Przed jej zakupem trzeba zastanowić się, jaką powinna posiadać moc oraz liczbę przewodnią, która informuje o tym, z jakiej maksymalnej odległości w odpowiedni sposób naświetli ona fotografowany obiekt. Najlepsze lampy błyskowe wpływają więc pozytywnie na komfort pracy fotografa oraz na ogólną jakość wykonywanych zdjęć. Poniżej znajduje się zestawienie najbardziej polecanych lamp błyskowych, nad których zakupem warto się zastanowić.

Lampy błyskowe – ranking najlepszych modeli

5. GODOX TT350- LAMPA BLYSKOWA DO NIKON

Jest to doskonałej jakości model lampy błyskowej, która jest kompatybilna z systemem TTL. Bardzo łatwo można przestawić ją z automatycznych ustawień do sterowania ręcznego. Lampę tą można pochylić pod kątem od -7 do 120 stopni, a także obrócić o 330 stopni. Zapewnia to zdecydowanie bardziej elastyczne kąty błysku oraz wpływa na finalną jakość zdjęć. Może ona zostać zsynchronizowana z systemem radiowym 2,4 GHz X, dzięki czemu może ona pracować zarówno jako nadajnik, jak i odbiornik. Złącze USB typu C daje możliwość zainstalowania bieżących aktualizacji. Głowica lampy posiada możliwość ustawienia zoomu od 20 mm do 200 mm. Jest to narzędzie, które idealnie sprawdzi się podczas wykonywania reportaży ślubnych, zdjęć produktowych, sesji oraz różnego rodzaju innych fotografii.

4. Nikon SB-700

To model lampy błyskowej, który kompatybilny jest z aparatami marki Nikon. Szereg funkcji, w jakie została wyposażona, sprawia, że jej obsługa jest intuicyjna i łatwa. Trzy rozkłady oświetlenia umożliwiają wykonywanie doskonale doświetlonych zdjęć. Elektrycznie sterowany zoom obejmuje szeroki kąt widzenia dla ogniskowych 24–120 mm. Czytelny ekran LCD oraz odpowiednio rozmieszczone przyciski funkcyjne umożliwiają łatwe ustawienie odpowiednich parametrów. Model ten wyposażony jest w funkcję automatycznej regulacji ustawień temperatury barw w zależności od wybranego filtra. Wyróżnia się także tym, że bardzo szybko po wykonaniu błysku wraca w stan pełnej gotowości.

3. Nikon SB-5000

W rankingu lamp błyskowych bezsprzecznie znaleźć musiał się także ten wyjątkowy model. Jest to lampa z budowanym systemem sterowania za pomocą fal radiowych oraz kompaktową konstrukcją z własnym systemem chłodzenia. Dzięki temu możliwe jest wykonanie większej ilości zdjęć bez obaw o niespodziewane przerwy w zasilaniu. Wbudowany w tę lampę dyfuzor i odbłyśnik zapewniają możliwość tworzenia doskonałych zdjęć. Ogromną zaletą tego modelu jest także to, że waży ona jedynie 420 gramów. Można więc bez problemu zapakować ją do torby i zabrać w podróż. Wszystkie te zalety sprawiają, że jest to lampa błyskowa, która z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników poszukujących sprzętu najlepszej jakości.

2. Godox TT685 II Sony

Jest to lampa w pełni kompatybilna z systemem Sony E. Sprawia to, że użytkownicy mogą w pełni korzystać z licznych automatycznych ustawień oraz z synchronizacji wynoszącej do 1/8000 sekundy. Z liczbą przewodnią 60 m przy ISO 100 TT685 ta lampa błyskowa z niezwykłą łatwością oświetli większość scen zdjęciowych. Głowica zoom o zakresie 20-200mm, w którą jest wyposażona, jeszcze bardziej ułatwia wykonywanie zdjęć. Do pracy wymaga założenia 4 baterii AA, co umożliwia wykonanie do około 330 błysków. Zintegrowany system radiowy o częstotliwości 2,4 GHz sprawia, że lampa ta może służyć jako odbiornik lub nadajnik. Czytelny tylny panel LCD podświetla ustawienia lampy, dzięki czemu użytkownik dokładnie wie, jakie aktualnie ustawienia zostały zastosowane. Doskonały zoom sprawia, że aparat ten doskonale sprawdza się do fotografowania zarówno na otwartych przestrzeniach, jak i w zamkniętych pomieszczeniach.

1. Lampa błyskowa Yongnuo YN560 IV (V2018) 

Jest to lampa, która wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużą mocą. Dzięki temu idealnie sprawdza się jako niezbędny sprzęt dla profesjonalistów. Jest to manualna lampa przeznaczona do współpracy z wieloma systemami. Może więc swobodnie współpracować z takimi aparatami, jak Canon, Nikon, Fuji oraz Sony. To właśnie ten uniwersalny charakter wpływa na jej ogromną popularność. Duża moc lampy, którą wyraża liczba przewodnia 58, pozwala na wykorzystanie lampy również w celach profesjonalnych. Z kolei port USB umożliwia łatwą aktualizację oprogramowania. Wysoka liczba przewodnia sprawia także, że można swobodnie operować światłem odbitym, jak i skierowanym. Wbudowany w głowicę odbłyśnik pozwala na skuteczne odbicie tylko części światła i precyzyjne skierowanie go na fotografowaną osobę bądź przedmiot. Lampa ta posiada również funkcję stroboskopu, co umożliwia uzyskanie bardzo ciekawego efektu w przypadku wykonywania zdjęć w ruchu. Model ten może być zasilany za pomocą 4 baterii AA lub zewnętrznym akumulatorem. Wysoki komfort jej użytkowania zapewnia wbudowany wyświetlacz LCD, który umożliwia kontrolowanie ustawień, a także ich modyfikację. Można także dodatkowo włączyć lub wyłączyć informację dźwiękową naładowaniu lampy i pełnej gotowości do wykonania kolejnego błysku, co przydaje się, gdy chcemy pracować w ciszy.