Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych lampek do czytania

Lampka do czytania powinna być obowiązkowym akcesorium każdego miłośnika książek. Odpowiednie oświetlenie w miejscu lektury jest niezwykle ważne, o czym zapewne zdążył przekonać się każdy czytelnik. Mowa tutaj o komforcie, ale przede wszystkim o zdrowiu. Niewłaściwa lampka może przyczynić się do pojawienia się bólów głowy, a czasami nawet powolnego uszkadzania wzroku. Warto zatem zapewnić oczom maksimum komfortu. Najlepsza lampka do czytania w miejscu, w którym lubisz zatracić się w ciekawej lekturze, powinna tworzyć odpowiednią atmosferę, a jednocześnie zapewnić narządowi wzroku najlepsze warunki do prawidłowego funkcjonowania. Nie warto więc bagatelizować tej jakże ważnej kwestii. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego oświetlenia to nie błahostka. Aby ułatwić podjęcie właściwej decyzji, przygotowany został ranking najlepszych lampek do czytania.

Najlepsza lampka do czytania – podsumowanie

Na rynku znaleźć można całe mnóstwo różnorakich lampek, które z powodzeniem znajdą zastosowanie w kąciku do czytania. Mogą to być modele podłogowe, które zresztą odnajdują się w tej roli najlepiej. Nie gorzej wypadają również lampy stołowe, a także kinkiety. Inne, jednak zdecydowanie mniej standardowe rozwiązania stanowią modele wiszące, halogeny czy oświetlenie z regulowanymi kloszami.

Jak więc wybrać najlepszą lampkę do czytania książki? Jest to bardzo często kwestia indywidualna. Model przeznaczony do tego celu powinien pasować do aranżacji wnętrza, a co najistotniejsze – musi spełniać indywidualne potrzeby, które zapewnią oczom maksimum komfortu. Ważne jednak, aby pamiętać, że walory powinny zejść w tym wypadku na nieco dalszy plan. Nie warto przedkładać estetyki ponad zdrowie i kondycję narządu wzroku. 

Lampka do czytania – ranking

Wychodząc naprzeciw wszystkim miłośnikom czytania, przygotowany został ranking najlepszych lampek do czytania, który z pewnością ułatwi podjęcie odpowiedniej decyzji zakupowej. Warto się z nim zapoznać, aby wybrać model spełniający wszystkie oczekiwania książkowego mola, jak i potrzeby jego narządu wzroku.

5. Lampa RABALUX - KINKIET LAMPKA DO CZYTANIA ZIRCON 5072 GU10

Ranking najlepszych lampek do czytania książki otwiera kinkiet RABALUX ZIRCON 5072 GU10. Jest to klasyczny czarny, metalowy egzemplarz ozdobiony srebrnym kloszem, który z łatwością można przymocować do ściany za pomocą wydłużonej, ozdobnej podstawy. Kinkiet oferuję możliwość indywidualnego dostosowania zakresu oświetlenia za sprawą ruchomego ramienia oraz głowicy. 

Specyfikacja:
– kolor: czarny i srebrny,
– materiał wykonania: metal,
– zasilanie: 230 V,
– maksymalna moc żarówki: 5 W,
– rodzaj gwintu: GU10,
– stopień ochrony: IP20.

4. Lampka do czytania książki Varta 16618

Varta 16618 to jedna z najlepszych lampek do czytania, która w tym rankingu zajęła czwarte miejsce. Produkt znanej niemieckiej marki wyróżnia się ciekawym designem, a także maksymalną funkcjonalnością. Jest to idealna propozycja dla osób, które nie mają swojego ulubionego kącika do czytania i często zmieniają miejsce. Lampka posiada mocny klips mocujący oraz elastyczne ramię, dzięki czemu zakres oświetlenia można dostosować do indywidualnych preferencji. O prawidłowe rozjaśnienie miejsca dba żarówka LED o mocy 9 lumenów. Czas nieprzerwanego użytkowania na jednej baterii sięga nawet 26 godzin!

3. Lampka na biurko Atmosphera

Podium rankingu najlepszych lampek do czytania otwiera prosty model do postawienia na biurku Atmosphera. Klasyczna, ekonomiczna i bardzo funkcjonalna propozycja wyposażona została w giętką szyję, dzięki której można ustawić kąt podania światła odpowiadający indywidualnym oczekiwaniom. Wybór najlepszej lampki do czytania Atmosphera będzie strzałem w dziesiątkę w przypadku osób lubiących oddawać się lekturze w łóżku – prezentowany model idealnie odnajdzie się na szafce nocnej. Dominującym materiałem wykonania jest metal. Prostota wykonania oraz czarny kolor sprawiają, że lampka na biurko Atmosphera wkomponuje się w niemal każda stylistykę wnętrza.

Specyfikacja:
– kolor: czarny,
– materiał wykonania: metal,
– zasilanie: 230 V,
– rodzaj gwintu: E14.

2. Lampka podłogowa LED + lampka do czytania ANTEN

Na drugim miejscu w rankingu uplasował się model podłogowy LED w połączeniu z lampką do czytania ANTEN. To ciekawa propozycja w stylu 2 w 1. Minimalistyczna stylistyka tej propozycji pozwala na jej użytkowanie w każdym pomieszczeniu – zarówno w sypialni, biurze, jak i w salonie. Producent zintegrował lampę podłogową, której główna głowica jest ruchoma i można nią poruszać w dwóch płaszczyznach, z lampką do czytania LED o mocy 5 W. Model marki ANTEN wyposażony został również w magnetyczny pilot, którym można sterować obydwoma źródłami światła, a także w dotykowy ściemniacz. Dzięki niemu z łatwością można ustawić natężenie oświetlenia. 

Specyfikacja:
– kolor: czarny,
– materiał wykonania: aluminium,
– zasilanie: 230 V,
– maksymalna moc żarówki: lampa główna LED 20 W, lampka do czytania LED 5 W,
– stopień ochrony: IP22.

1. Lampka do czytania Eglo Up 2 82844

Miejsce pierwsze w rankingu najlepszych lampek do czytania książki zajmuje Eglo Up 2 82844. Ten model 2 w 1 charakteryzuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Lampka podłogowa do czytania Eglo Up 2 82844 to idealna propozycja dla osób, których ulubionym miejscem do zatapiania się w lekturze jest wygodny fotel. Posiada ona dwa źródła światła – główne, które z powodzeniem oświetli pomieszczenie oraz to przeznaczone do czytania, skierowane ku dołowi, by odpowiednio spełnić swoje zadanie. Delikatny odcień brązu, jaki wyróżnia lampkę do czytania Eglo Up 2, będzie ponadto ciekawym dodatkiem aranżacyjnym do każdego wnętrza.

Specyfikacja:
-kolor: brązowy,
-materiał wykonania: metal, tworzywo PC,
-zasilanie: 230 V,
-maksymalna moc żarówki: lampa główna 60 W, lampka do czytania 20 W
-rodzaj gwintu: E27 i E14.