Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych szczoteczek elektrycznych

Najlepsza szczoteczka elektryczna dla dzieci – co warto wiedzieć przed zakupem?

Szczoteczka elektryczna jest akcesorium, które pomaga dzieciom w prawidłowy sposób dbać o higienę jamy ustnej. Modele dla maluchów zazwyczaj wykonane są z przyjemnych w dotyku tworzyw, które dodatkowo posiadają nadruki grafik z postaciami z bajek, co zachęca do mycia zębów. Niemniej jednak, aby zakupić odpowiedni model, każdy rodzic powinien zwrócić uwagę na:

  • jakość włosia obecnego w szczoteczce, 
  • możliwość szybkiej zmiany końcówki myjącej,
  • obecność czujnika siły nacisku na dziąsła,
  • timer, mówiący o czasie mycia zębów,
  • wskaźnik poziomu naładowania baterii urządzenia. 

Znajomość najważniejszych parametrów technicznych elektrycznej szczoteczki do zębów pozwoli wszystkim rodzicom kupić model, który będzie odpowiadał na wysokie wymagania dzieci oraz ich opiekunów.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci – ranking

Jaka jest najlepsza szczoteczka elektryczna dla dzieci? Poniższe zestawienie to subiektywny ranking pięciu najlepszych modeli, rekomendowanych rzez rodziców oraz stomatologów dziecięcych.

5. Colgate Szczoteczka Elektryczna Dla Dzieci Motion Batman

Zdrowie jamy ustnej jest bardzo ważne, zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Aby zachować zdrowe, mocne zęby należy każdego dnia przeznaczać odpowiednią ilość czasu na zabiegi higienizacyjne, czyli nitkowanie przestrzeni międzyzębowych, mycie zębów i języka, a także płukanie jamy ustnej specjalnymi środkami. Mycie zębów jest nawykiem, który powinien być kształtowany już od najmłodszych lat, dzięki czemu wyrastające zęby stałe będą zdrowe i chronione przed próchnicą.

Brak odpowiedniej troski o zdrowie jamy ustnej najczęściej doprowadza do namnażania się bakterii próchnicy, a także zapalenia dziąseł, co jest bardzo bolesne, szczególnie dla maluchów. Jednym z akcesoriów, które pomoże w bezpieczny, a co najważniejsze efektywny sposób oczyścić zęby z resztek pokarmów i innych zanieczyszczeń jest szczoteczka elektryczna dla dzieci. Wiele rodziców zadaje sobie pytanie: jaka jest najlepsza szczoteczka elektryczna dla dzieci? Poniższe zestawienie prezentuje pięć urządzeń, które posiadają liczne rekomendacje rodziców oraz stomatologów, zajmujących się zdrowiem dziecięcych zębów.

4. Oral-B Szczoteczka Dla Dzieci Księżniczki

Jedną z najlepszych szczoteczek elektrycznych dla dzieci jest bez wątpienia urządzenie, które znajduje się w ofercie marki Oral-B. To model z nadrukiem księżniczki, dzięki czemu szczególnie przypadnie do gustu małym dziewczynkom. Prezentowany model wykonany jest z bezpiecznych i odpornych na zużycie komponentów, które w żaden sposób nie wpływają na zdrowie dziecka. Szczoteczka Oral-B, dzięki zaawansowanej technologicznie konstrukcji oraz wyjątkowej budowie końcówki myjącej jest chętnie polecana przez zadowolonych z jej posiadania rodziców, a także stomatologów.

3. LOL Surprise Elektryczna Szczoteczka Do Zębów 3+

W rankingu szczoteczek elektrycznych dla dzieci nie mogło zabraknąć wyjątkowego urządzenia, które posiada nadruk popularnych laleczek LOL Surprise. To różowa szczoteczka elektryczna, zasilana na baterie. Wydajny silniczek urządzenia sprawia, że jej praca po jednorazowym włożeniu baterii jest bardzo długa i jednostajna. Model posiada płaską końcówkę, która doskonale myje powierzchnię zębów, a przy tym nie podrażnia delikatnych dziąseł dziecka. Miękkie włośnie, które jest równomiernie rozlokowane, sprawia, że codzienna higiena jamy ustnej jest bardzo prosta, a przede wszystkim przyjemna i komfortowa.

2. Oromed Szczoteczka Soniczna Dla Dzieci Oro-Kids Różowa

Wiele rodziców, przed zakupem akcesorium do higienizacji jamy ustnej zadaje sobie pytanie, jaka szczoteczka elektryczna będzie najlepsza dla dzieci. Warto zwrócić uwagę na niezwykłe urządzenie oferowane przez markę Oromed, czyli soniczną szczoteczkę, która w bezpieczny i bezinwazyjny sposób pielęgnuje zęby i dziąsła maluchów. Prezentowany model posiada kształt różowego liska, który z pewnością zachęci dzieci do codziennej troski o zdrowy uśmiech. 

1. Eco & More Jack & Jill grająca elektryczna szczotka do zębów buzzy brush 1szt.

Pierwsze miejsce w rankingu szczoteczek elektrycznych dla dzieci zajmuje urządzenie od marki Eco&More Jack&Jill. To całkowicie ekologiczna szczoteczka, która w trakcie mycia zębów wydaje ciekawe, uwielbiane przez maluchy melodyjki. Włosie ulokowane na główce szczoteczki jest bardzo delikatne i dostosowane do dziąseł najmłodszych. Obroty urządzenia z kolei zostały ustawione tak, aby dziecko czuło ruch główki i nie obawiało się jej pracy oraz wydawanych przez nią dźwięków.