Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych keyboardów dla dzieci

Keyboard to instrument, od którego wiele dzieci rozpoczyna swoją przygodę z nauką gry na instrumentach klawiszowych. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli, które różnią się rozmaitymi parametrami, a przede wszystkim również ceną. Rozpoczynając poszukiwania, należy mieć świadomość, że urządzenie to nie jest tańszym substytutem pianina. Jest to elektroniczny instrument, który oferuje użytkownikowi rozmaite brzmienia. Prawdą jest, że umożliwia imitację dźwięku fortepianu. Jednak klawiatura zasadniczo różni się od autentycznej klawiatury fortepianowej – brak tu przede wszystkim odpowiedniego mechanizmu młoteczkowego.

Zakup keyboardu może okazać się korzystny dla rodziców dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką. Nauka przy tym instrumencie pozwoli sprawdzić, czy pociecha faktycznie zainteresuje się ćwiczeniem utworów, a jednocześnie zakup keyboardu raczej nie nadwyręży rodzinnego budżetu. Kupując keyboard warto pamiętać o tym, że powinien mieć on minimum 61 pełnowymiarowych klawiszy. Ogromnym atutem jest też obecność klawiatury dynamicznej. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Jak wybrać najlepszy keyboard dla dziecka? Jeżeli planujesz zakup tego rodzaju instrumentu, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem. 

5. YAMAHA PSR-F52

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki będzie budżetowy, najlepszy keyboard dla dzieci ranking rozpoczyna się od modelu wyprodukowanego przez markę Yamaha. Jego cena jest niezwykle przystępna, a oferowane przez instrument funkcje są w zupełności wystarczające dla pociechy, która pragnie rozpocząć swoją przygodę z muzyką. Model ten wyposażony został w wiele różnorodnych brzmień instrumentów, które pozwalają na wykonywanie różnych gatunków muzyki. Na pokładzie keyboardu znajduje się też wirtualny zespół, który umożliwia granie przy funkcji automatycznego akompaniamentu. Po zakupie keyboardu Yamaha PSR-F52 można nieodpłatnie pobrać książkę z nutami, w której można odnaleźć nawet lekcje gry. 

4. CASIO CT-S100 BK

Casio CT-S100 BK to model, który oferuje użytkownikowi nieco szersze możliwości. Przede wszystkim posiada dynamiczną klawiaturę. W pewnym stopniu naśladuje ona wrażenie odczuwane podczas gry na fortepianie. Klawisze reagują na siłę nacisku i pozwalają stosować różne zabieg artykulacyjne i dynamiczne. Dźwięk, który wydobywa się z keyboardu Casio, jest w pełni zadowalający dzięki obecności dobrej jakości głośników. Atutem jest też to, że użytkownik ma możliwość połączenia urządzenia ze smartfonem czy tabletem. Atrakcyjną opcją jest obecność pokrętła pitchbend. Służy ono do modulacji wysokości dźwięku – przy jego zastosowaniu można tworzyć solówki naśladujące brzmienie instrumentów dętych i gitar. Duża ilość przycisków została uporządkowana w przejrzysty i estetyczny sposób. Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy keyboard dla dziecka, w przystępnej cenie – Casio CT-S100 BK to doskonała propozycja dla Ciebie. 

3. Yamaha PSR-E373

Yamaha PSR-E373 jest keyboardem z nieco wyższej półki cenowej. Posiada 61 klawiszy, możliwość zasilania z baterii, wyjście słuchawkowe, a nawet wejście audio, które umożliwia odtwarzanie muzyki. Cały zestaw zawiera odpowiednio dopasowany zasilacz, a nawet pulpit na nuty. Specyfikacja jest odpowiednia nie tylko do nauki, ale także do wykorzystywania instrumentu podczas występów przed publicznością. Biblioteka została wyposażona w ponad 600 różnorodnych brzmień instrumentów, a tryb lekcji wspomaga proces nauki różnorodnych utworów. Wiele osób ceni sobie ten model za obecność funkcji „Duo”. Dzięki niej dwie osoby mogą grać na keyboardzie, korzystając z dźwięków w tych samych oktawach jednocześnie. Jest to w szczególności cenna opcja, która przydaje się podczas lekcji z nauczycielem. 

2. Korg EK 50 keyboard 61 klawiszy

Drugi najlepszy keyboard dla dzieci rankingu to Korg EK 50. Jest ceniony przez użytkowników za wyjątkowo realistyczne brzmienie. W szczególności instrumenty smyczkowe, fortepian i instrumenty dęte brzmią spektakularnie. Tworzenie muzyki wspomagane jest funkcją podziału klawiatury. Wyświetlacz znajdujący się na środku głównego panelu wskazuje na bieżąco style, które są aktualnie stosowane. Atutem jest obecność podświetleń przełączników – ułatwia to pracę w skąpym świetle. Ułatwieniem w korzystaniu z keyboardu jest przycisk, który umożliwia natychmiastowe przełączenie się na brzmienie keyboardu. Użytkownik ma możliwość zapisywania stworzonych przez siebie melodii. Możliwie jest też odtwarzanie ulubionych piosenek w formacie MP3 i jednoczesne korzystanie z klawiatury. 

1. Roland E-A7

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu najlepszych keyboardów dla dzieci okazał się instrument od marki Roland, oznaczony symbolem E-A7. Roland to renomowana marka, a keyboard E-A7 jest dedykowany wszystkim muzykom – również tym najmłodszym, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z aranżacją i kompozycją. Cecha wyróżniająca ten keyboard spośród wyżej wymienionych to obecność dwóch ekranów. Ułatwiają one znacząco korzystanie z wielu bogatych funkcji tego urządzenia. Ten model poleca się w szczególności wokalistom. Posiada bowiem wejście mikrofonowe oraz różnego rodzaju efekty, które dedykowane są właśnie wokalistom. Osoby, które chcą regularnie przemieszczać się ze swoim keyboardem docenią również niewielką wagę – jedyne 8 kg. Biblioteka akompaniamentów zawiera również egzotyczne brzmienia Azji czy Środkowego Wschodu. Roland E-A7 to wysokiej jakości Keyboard odpowiedni zarówno dla dzieci rozpoczynających przygodę z muzyką, jak i dla doświadczonych muzyków, którzy pasjonują się kompozycją i aranżacją.