Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych piór wiecznych dla dzieci

Nauka pięknego i starannego pisania nie odeszła do lamusa, choć w dobie wszechobecnej elektroniki może się tak wydawać. Komputery, tablety i smartfony są z dziećmi od pierwszych chwil życia. Nikt nie jest w stanie uchronić ich całkowicie przed obecnym wyglądem codzienności, ale można nauczyć je posługiwania się analogicznymi przyborami. W wielu szkołach wprowadzono naukę pisania wiecznym piórem, okazało się bowiem, że umiejętność ta bardzo rozwija zdolności manualne dzieci i młodzieży.

Osoby, które opanowały tę sztukę, mają większą łatwość w późniejszych latach, podczas wykonywania innych czynności. Poniżej znajdziesz ranking piór wiecznych dla dzieci, dzięki któremu wybierzesz produkt odpowiedni dla Twojej pociechy. Pamiętaj, że decydując się na zakup pióra, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejsze, by wybrać taki artykuł, jaki będzie dobrze leżał w dłoni dziecka. Pisanie piórem różni się od wykonywania tej samej czynności przy pomocy długopisu, nie każdy model będzie odpowiedni dla osób leworęcznych!

5. Pelikan Pióro Wieczne Twist M Deep Blue

Firma Pelikan znana jest z produkcji wysokiej jakości artykułów piśmienniczych. Mają szeroką ofertę skierowaną do osób, które często korzystają z piór czy długopisów. Ich niebieskie pióro wieczne Twist M Deep Blue wyróżnia się nowoczesnym designem i wygodą użytkowania. Jest to bardzo dobry produkt dla dzieci i młodzieży opanowującej sztukę pisania piórem wiecznym. Ma ono bardzo ciekawy i ergonomiczny kształt, dzięki temu wygodnie leży w dłoni. Na uwagę zasługuje też fakt, że pióro to jest odpowiednie zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych. Produkt ten jest kompatybilny z tradycyjnymi nabojami atramentowymi, dzięki czemu jest niedrogi w użytkowaniu, a wymiana naboju jest bardzo łatwa. Poradzi sobie z nią nawet dziecko w szkole podstawowej. Pióro Wieczne Twist M Deep Blue to bardzo dobry wybór dla początkujących.

4. Faber Castell Pióro Wieczne Dla Praworęcznych Scribolino Malinowe

Jeśli poszukujesz produktu o niebanalnym wyglądzie, możesz wybrać pióro wieczne dla praworęcznych firmy Faber Castell. Ich produkt Scribolino w malinowym kolorze przyciągnie wszystkie spojrzenia. Ciekawa, zakręcona skuwka to jego znak rozpoznawczy. Firma Faber Castell jest najbardziej znana z produkcji kredek najwyższej jakości, ale w ofercie ma też wiele innych artykułów szkolnych. Pióro Scribolino ma sporo różnych wariantów, jednak to w kolorze malinowym jest zdecydowanie najciekawsze. Model ten przystosowany jest do użytkowania przez osoby praworęczne, choć w ofercie firmy znajdziesz też takie, które sprawdzą się u użytkowników leworęcznych. Pióro wieczne Scribolino wykonano z antypoślizgowego materiału, dzięki któremu pewnie trzyma się je w dłoni, a palce dziecka się nie męczą. Specjalna technologia zapobiega też powstawaniu kleksów, nawet jeśli dziecko za bardzo przyciśnie pióro do kartki.

3. Tetis Pióro Wieczne Kp510-Nr Różowe

Jeśli zastanawiasz się, jakie najlepsze pióro dla dziecka wybrać, by pociecha była zadowolona, zastanów się nad zakupem pióra wiecznego firmy Tetis. Jest ono polecane do nauki pisania, a jednocześnie nie kosztuje dużo. Kolor różowy może przypaść do gustu dziewczynkom, które bardzo często wybierają akcesoria w tym odcieniu. Dużą zaletą piór wiecznych marki Tetis jest wykonanie z antypoślizgowego materiału, dzięki czemu dłoń nie ślizga się po produkcie podczas pisania. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza podczas nauki. Ręka dziecka dopiero wprawia się w posługiwaniu tym narzędziem, kurczowe ściskanie może ją zmęczyć. Produkt ten działa ze standardowymi nabojami, jest zatem bardzo ekonomiczny w użytkowaniu. Ciekawym rozwiązaniem, które jest bardzo przydatne, jest wskaźnik zużycia tuszu w naboju. Pozwala to na większą kontrolę i minimalizuje ryzyko nagłego wypisania się pióra.

2. HERLITZ Pióro wieczne mypen czarnobiałe

Wyjątkowy, czarnobiały design pióra wiecznego marki Herlitz sprawia, że po produkt ten sięgają starsze dzieci i nastolatki. Bardzo dużą zaletą tego artykułu piśmienniczego jest wyjątkowo wytrzymała stalówka, wykonano ją tak, by długo spełniała swoje zadanie. Trzeba też zwrócić uwagę na wygodę pisania, zapewnioną przez nowoczesną technologię odpowiedzialną za przepływ tuszu. Dzięki temu pióro wieczne mypen nie zostawia kleksów na papierze, nawet w przypadku mocnego dociskania go do kartki, nie wysycha i nie wymaga rozpisywania. Model ten jest przystosowany dla osób leworęcznych. Specjalny kształt stalówki ułatwi im naukę pisania i codzienne użytkowanie. Kształt pióra zaprojektowano tak, by wygodnie leżało w dziecięcej dłoni. Pióro nie ślizga się, a pisanie nim to przyjemność.

1. Lamy Pióro Wieczne Al

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje wysokiej jakości Pióro Wieczne AI firmy Lamy. Produkt ten wykonany jest z aluminium anodowanego, dzięki czemu charakteryzuje go wyjątkowa lekkość. Używanie go to duża przyjemność. Pióro charakteryzuje się nowoczesnym i eleganckim wzornictwem, jest oryginalne i bardzo dokładnie wykonane. Na uwagę zasługuje też wysoka wytrzymałość wszystkich elementów zestawu. Pióro to ma przezroczystą sekcję, dzięki której można zaobserwować poziom tuszu w naboju. Jest to bardzo użyteczna funkcja, dzięki której wcześniej można przygotować się na wymianę naboju. Firma Lamy produkuje naboje, które pasują do ich wiecznych piór. Dedykowane naboje pozwolą cieszyć się użytkowaniem na wysokim poziomie przez długi czas. Pióro Wieczna AI charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem, dzięki czemu spodoba się zarówno dzieciom, jak i młodzieży.