Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych inhalatorów dla dzieci

Zdrowie i dobre samopoczucie dziecka jest najważniejsze dla każdego rodzica. Maluchy, zwłaszcza w pierwszych latach swojego życia posiadają nie do końca ukształtowany system immunologiczny, dlatego dzieci są bardziej podatne na atak i rozmnażanie się chorobotwórczych wirusów, bakterii czy grzybów. Wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym szczególnie często rozwijają się niegroźne infekcje górnych dróg oddechowych. Wczesna reakcja rodzica i lekarza, a także wdrożenie odpowiedniej farmakoterapii daje szansę na szybką rekonwalescencję malucha.

Najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z dolegliwościami ze strony układu oddechowego, począwszy od zwyczajnego przeziębienia, a kończąc na zapaleniu oskrzeli czy atakach astmy i kaszlu alergicznego są inhalacje. Aby ją wykonać, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt, czyli inhalator, który dzięki swojej funkcjonalności oraz działaniu będzie w stanie efektywnie rozpylać lek, co umożliwia jego wdychanie do ogniska choroby.

Jaki jest najlepszy inhalator dla dzieci? Poniższy, subiektywny ranking inhalatorów dla dzieci przedstawia najpopularniejsze modele, które spełniają wysokie oczekiwania rodziców, a także pediatrów.

Najlepszy inhalator dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Zakup dobrego, funkcjonalnego inhalatora jest sporym wyzwaniem dla wielu rodziców. Od modelu i parametrów urządzenia będzie zależała jakość inhalacji, a tym samym prędkość powrotu do zdrowia maluszka. Podczas zakupu sprzętu warto zwrócić uwagę na:

  • głośność pracy urządzenia,
  • wielkość cząsteczek możliwych do wytworzenia przez inhalator,
  • obecność dodatkowych akcesoriów, jak maseczki różnej wielkości, wymienne filtry,
  • łatwość czyszczenia poszczególnych części urządzenia,
  • FR, czyli frakcja respirabilna mówiąca o ilości leku rozpylanego na mniejsze cząsteczki.
  • O efektywności pracy inhalatora świadczą przede wszystkim jego parametry techniczne. Zwrócenie uwagi na nie podczas zakupu pozwoli nabyć funkcjonalny model, który będzie we właściwy sposób rozpylał lek.

Inhalator dla dzieci – ranking

Ranking inhalatorów dla dzieci to subiektywne zestawienie pięciu najlepszych urządzeń na rynku. Wszystkie modele obecne w zestawieniu wyróżniają się licznymi rekomendacjami pediatrów, a także zadowolonych z ich posiadania rodziców.

5. OMRON Inhalator Nebulizer kompresorowy C101 ESSENTIAL

Ranking inhalatorów dla dzieci otwiera ciekawe urządzenie, które znajduje się w ofercie marki Omron. To wysokiej klasy sprzęt, który wyróżnia się prostą konstrukcją oraz pneumatycznym trybem pracy. Inhalator posiada zasilanie sieciowe, co sprawia, że do jego uruchomienia nie są potrzebne baterie lub mini akumulatorki. Sprzęt został wykonany z odpornych na zużycie komponentów, dzięki czemu awaryjność urządzenia jest bardzo niska. 

4. Microlife NEB200

Jaki inhalator jest najlepszy dla dzieci? Licznymi rekomendacjami rodziców oraz pediatrów wyróżnia się urządzenie z serii NEB200 od marki Microlife. To zasilany sieciowo inhalator dla całej rodziny, który w zestawie posiada różnej wielkości maseczki, odpowiednie dla dorosłych oraz najmniejszych dzieci. Urządzenie, dzięki pneumatycznej, przerywanej pracy jest w stanie skutecznie rozpylać wszelkie roztwory przepisywane w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, w tym kortykosteroidów. Jego zwarta, jednolita konstrukcja pozwala na szybkie umycie poszczególnych elementów, w tym wężyków oraz maseczek.

3. NOVAMA FAMILINO BY FLAEM INHALATOR PNEUMATYCZNO-TŁOKOWY

Trzecią propozycją w rankingu inhalatorów dla dzieci jest ciekawy sprzęt od marki Novama. To inhalator pneumatyczno-tłokowy, który wyróżnia się bardzo cichą pracą. Ciche działanie sprzyja inhalacji najmłodszych dzieci, które zazwyczaj obawiają się głośnych, nieznanych sprzętów. Urządzenie oferuje stały tryb pracy, dzięki czemu idealnie nadaje się do leczenia infekcji górnych dróg oddechowych w warunkach domowych. Urządzenie posiada także innowacyjny system drugsaver, który umożliwia maksymalne oszczędzanie leku podczas jego rozpylania. 

2. Flaem 4Neb Inhalator z 4 trybami

Jednym z najlepszych inhalatorów dla dzieci jest bezawaryjne, ciche urządzenie, które można znaleźć w ofercie marki Flaem 4Neb. To inhalator pneumatyczny, który posiada możliwość wyboru jednego z czterech trybów pracy. Każdy z nich daje możliwość zmiany wielkości cząsteczki, na którą rozpylany jest lek do inhalacji, dzięki czemu substancja lecznicza trafia wprost do miejsca choroby, na przykład oskrzeli, oskrzelików czy też płuc. Urządzenie w zestawie posiada liczne akcesoria, a także etui, które ułatwia przechowywanie sprzętu.

1. Philips Respironics InnoSpire Elegance

Pierwszą pozycją w rankingu inhalatorów dla dzieci zajmuje urządzenie od marki Philips. To inhalator, który wyróżnia się zaawansowaną technologicznie konstrukcją, dzięki czemu umożliwia efektywne rozpylanie leków, niezależnie od obecnej w nich substancji aktywnej. Model marki Philips posiada wiele pozytywnych opinii – zarówno rodziców, jak i lekarzy, co oznacza, że jego działanie pozwala na przeprowadzenie szybkiej i bezpiecznej rekonwalescencji dziecka w domu. Każdy element urządzenia wykonany jest z bezpiecznego plastiku, który nie wchodzi w interakcję z umieszczanymi w zbiorniczku lekami.