Przejdź do treści
Szukaj

Ranking: TOP 5 najlepszych okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny element garderoby w porze letniej i wiosennej. Zapewniają stabilną ochronę przeciwsłoneczną i jednocześnie dodają każdej stylizacji wyjątkowego charakteru. Aby okulary przeciwsłoneczne kompleksowo spełniały obie te funkcje, powinny być odpowiednio dobrane do naszych potrzeb i rysów twarzy. Na rynku dostępnych jest tysiące modeli okularów, których produkcja opiera się na inspiracjach kolekcjami najpopularniejszych światowych marek. Należą do nich Chanel, Ray Ban, Prada, Gucci czy Celine. To właśnie te kultowe przedsiębiorstwa od lat wyznaczają trendy modowe w branży optycznej. Każda z tych marek posiada swoje unikatowe drobiazgi stylistyczne, a  także bestsellerowe wzory, które do dziś podbijają rynek. Poniżej przedstawiamy najlepsze okulary przeciwsłoneczne luksusowych marek.

Okulary przeciwsłoneczne – ranking

Ranking okularów przeciwsłonecznych luksusowych powstał z myślą o osobach, które stawiają na detaliczne wykończenie, ponadczasowe wzornictwo oraz pełnię elegancji. Każda z przedstawionych w rankingu kolekcji jest unikatowa. Wyjątkowość poszczególnych wzorów potwierdzają wzmożone próby odwzorowywania kultowych modeli przez przedsiębiorstwa produkcyjne. W przypadku oryginalnych produktów mamy do czynienia z najwyższą jakością produktów. Dobór trwałych materiałów gwarantuje komfort użytkowania okularów przeciwsłonecznych przez długie lata – niezależnie od aktualnie panujących trendów i stopnia eksploatacji poszczególnych modeli. Przed zakupem prestiżowych okularów przeciwsłonecznych warto dokładnie zweryfikować rzetelność sprzedawcy.

5. Okulary przeciwsłoneczne CHANEL

Chanel to francuska marka modowa, która powstała z inicjatywy Gabrielle Coco Chanel. To właśnie ta projektantka wyznaczyła szereg modowych trendów, które do dziś implementowane są w wielu projektach. Nietuzinkowe podejście do projektowania odzieży sprawiło, że dom mody Chanel szybko zyskał ogromną rozpoznawalność na arenie międzynarodowej. Firma mogła sukcesywnie rozwijać się nie tylko w branży modowej, ale i optycznej. Kolekcje okularów przeciwsłonecznych Chanel zachwycają detalicznym wykończeniem i elegancją. Na zausznikach często implementowane jest charakterystyczne logo marki, czyli skrzyżowane ze sobą dwie litery C. Chanel oferuje zarówno mocne, ciemne oprawki, jak również modele o delikatniejszych odcieniach i wąskich frontach.

4. Okulary przeciwsłoneczne RAY BAN

W rankingu najlepszych okularów przeciwsłonecznych nie sposób zapomnieć o marce RAY BAN. Przedsiębiorstwo stało się prekursorem bardzo popularnego i ponadczasowego kształtu okularów, który pokochali zarówno przedstawiciele płci męskiej, jak i żeńskiej. Mowa oczywiście o modelu Aviator, który do dziś jest jednym z bestsellerowych produktów tej marki. Okulary Ray Ban mają niezwykle ciekawe początki. Wszystko zaczęło się od firmy Bausch&Lomb, która na prośbę jednego z amerykańskich generałów wojskowych stworzyła model dedykowany pilotom wojskowym Stanów Zjednoczonych. Głównym założeniem była produkcja okularów, które kompleksowo zabezpieczą przed blaskiem słonecznym. Niedługo potem przedsiębiorstwo zyskało ogromną popularność na arenie międzynarodowej i zajęło się dystrybucją okularów dla prywatnych klientów.

3. Okulary przeciwsłoneczne GUCCI

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne marki GUCCI to propozycja dla osób, które traktują to akcesoriom jako wyjątkowy element garderoby. Znaczna część projektów od włoskiego projektanta jest ekstrawagancka i unikatowa. Jednocześnie to właśnie te czynniki spowodowały, że marka stała się jedną z najbardziej kultowych przedsiębiorstw w branży modowej. Guccio Gucci, czyli założyciel marki, od samego początku stawiał na unikatowe wzornictwo, elegancję i niekonwencjonalną kolorystykę. Implementowana jest ona także w okularach Gucci. Poza charakterystycznymi zielono-czerwonymi paskami na zausznikach, w kolekcjach okularów znajdziemy modele przepełnione zdobieniami, a także uniwersalne, klasyczne wzory.

2. Okulary przeciwsłoneczne CELINE

Marka Celine rozpoczęła swoją działalność w 1945 r. we Francji. Wszystko zaczęło się od luksusowych butów dziecięcych, jednak z biegiem lat firma zaczęła rozwijać się w różnych gałęziach rynku odzieżowego. Zaczęła stawiać nie tylko na prestiżowe kolekcje odzieżowe, ale i szereg unikatowych akcesoriów, tj. np. torebki, paski czy właśnie okulary. Kultowe modele marki to kwintesencja różnorodności, która jest w stanie urozmaicić każdą stylizację. Okulary przeciwsłoneczne Celine to doskonały wybór dla osób, które szukają “oversize’owych” wzorów. Zdecydowana większość okularów Celine charakteryzuje się grubymi, ciemnymi oprawkami i dużymi szkłami. W ostatnim czasie są one niezwykle popularne i często widoczne na światowych pokazach mody.

1. Okulary przeciwsłoneczne PRADA

Ranking najlepszych okularów przeciwsłonecznych zamyka marka Prada. Nie sposób zapomnieć o wyjątkowych kolekcjach tej marki, ponieważ cechuje się one elegancją, szykiem i kunsztem modowym. Wykonywane są z wysokiej jakości oktanu, który jest odporny na szereg czynników zewnętrznych – nawet przy wzmożonej eksploatacji. Marka Prada wyróżnia się przede wszystkim umiejętnością tworzenia projektów unikatowych i jednocześnie uniwersalnych. Zdecydowana większość modeli doskonale podkreśla rysy twarzy – niezależnie od jej kształtu. Wiele modeli jest powielana przez mniejszych producentów. To właśnie na podstawie kolekcji marki Prada tworzy się szereg wzorów. Zwykle bazują one na wyraźnych, czarnych oprawkach i subtelnych detalach.
Okulary przeciwsłoneczne Prada – Twój sprawdzony zakup!