Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych mat do akupresury

Wykorzystanie technik dbania o swoją kondycję zdrowotną i dodanie działań profilaktycznych do codziennej rutyny to bardzo ważny aspekt życia. Jeżeli towarzyszy Ci uczucie napięcia mięśniowego, zmęczenia, bólu pleców czy karku, a Twoja praca polega na długotrwałym siedzeniu w jednej pozycji – zapoznaj się z najlepszymi matami do akupresury już teraz!

Mata do akupresury – jaka najlepsza?

Najlepsze maty do akupresury charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, wyjątkową jakością wykorzystanych przy ich produkcji materiałów oraz świetnym designem. Dzięki zaopatrzeniu się w dobry sprzęt można złagodzić takie dolegliwości jak:

 • rwa kulszowa,
 • bezsenność,
 • słabe krążenie,
 • neuralgie,
 • bóle głowy,
 • depresja,
 • przewlekłe zmęczenie,
 • dyskopatia,
 • zmiany zwyrodnieniowe,
 • bóle mięśniowe,
 • stany pourazowe,
 • nadmierne napięcie mięśniowe,
 • przeciążenie emocjonalne,
 • obciążenie stresorami.

Odczuwanie pewnego dyskomfortu na początku korzystania nawet z najlepszej maty do akupresury jest normalnym zjawiskiem. Kilka pierwszych sesji warto odbyć w cienkiej odzieży. Później można przystąpić do zabiegów bez odpowiednich części garderoby. Na macie należy ułożyć się w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej. Osoby początkujące powinny przeprowadzać sesje, które trwają do 10 minut, a później do 20 minut. Doświadczeni użytkownicy mogą wykorzystywać matę do akupresury podczas nawet 40-minutowego zabiegu. Postępy są uzależnione w pełni od indywidualnych predyspozycji każdego użytkownika. Nie należy się z nimi spieszyć, lecz podążać za potrzebami organizmu.

Najlepsza mata do akupresury sprawi, że wyeliminujesz niepożądane dolegliwości, zadbasz o swoje zdrowie i zapewnisz sobie relaksacyjną aktywność na co dzień! Osoby, które borykają się z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi i schorzeniami, powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub zasięgnąć porady doświadczonego fizjoterapeuty przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Z myślą o ułatwieniu Ci wyboru i wsparciu w ten sposób Twojego zdrowia przygotowany został ranking mat do akupresury.

Maty do akupresury – ranking

5. Mata do akupresury stóp ACTIVFIZJO

To bardzo dobra propozycja, jeśli chcesz sprawdzić, czy przygoda z akupresurą to coś dla Ciebie. Ta mata odsłoni przed swoim użytkownikiem główny sens prozdrowotnego uciskania odpowiednich punktów na ciele. Bardzo prosty design oraz dołączone grafiki ukazują dokładnie, w jaki sposób należy ułożyć odpowiednie części ciała na sprzęcie. Opisy umieszczone na macie wskazują na te miejsca ucisku stóp, które odpowiadają za poszczególne organy w organizmie człowieka.

4. Mata zdrowotna do akupresury z kolcami poduszka 4fizjo

To nowoczesna propozycja mat o wymiarach 128 cm x 48 cm. Dołączona do zestawu oddzielna poduszka ma rozmiar 39 cm x 14 cm. Całość wykonana jest z naturalnej, proekologicznej bawełny. Kolce to 414 rozet rozmieszczonych na prozdrowotnej macie do akupresury. Przygotowane zostały z tworzywa ABS, które cechuje się wyjątkową wytrzymałością i długą żywotnością. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania nie będziesz musiał martwić się o utrzymanie sprzętu w należytej czystości. Ta mata do akupresury z powodzeniem może zostać zrolowana i bezpiecznie schowana do dołączonego worka ze ściągaczem

3. Mata do akupresury z kolcami + poduszka FIT.ME ZEN

To kolejna proekologiczna propozycja bliska sercom wszystkich tych, którzy troszczą się o środowisko. Wykonana jest bowiem z niezwykłego połączenia lnu, kokosa i gryki. Dzięki temu rozwiązaniu sprzęt idealnie dopasowuje się do pozycji siedzącej, półleżącej czy leżącej użytkownika w zależności od jego potrzeb, dbając przy tym o odpowiednie dla kręgosłupa sztywne i nie nazbyt miękkie podłoże. Zestaw złożony jest z maty do akupresury, dopasowanej poduszki oraz torby. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym sprzęcie i jego wyjątkowym wyglądzie – to będzie wybór idealnie odpowiadający Twoim potrzebom.

2. Aplikator wieloigłowy Lyapko mat do akupresury "Quadro" 5,8

To mata dla osób, które znają uczucie towarzyszące odprężającemu zabiegowi z wykorzystaniem tego typu akcesoriów. W jej przypadku rozety zostały zamienione na igły wykonane z cynku, miedzi, żelaza oraz srebra. Jednak nie musisz obawiać się o uszkodzenie skóry – mata jest niezwykle bezpieczna w użytkowaniu! Igły zostały umocowane pod odpowiednim kątem tak, że ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek urazu jest ograniczone do minimum. Ta mata z aplikatorem wieloigłowym idealnie sprawdzi się dla osób o średniej budowie ciała. Jeśli sprzęt będzie prawidłowo użytkowany, może posłużyć Ci aż do 7 lat!

1. Mata do akupresury Premium Eko Ciemna

Ten niezwykły model został wykonany z grubego wkładu, wyprodukowanego z naturalnego włókna kokosowego. Dzięki temu rozwiązaniu jest najlepszą matą do akupresury, która łączy w sobie wspieranie całego organizmu oraz troskę o środowisko. Centralny punkt kolców przypomina trójkąty, co zapewnia im niezwykłą ostrość i pewność, że uzyskasz maksimum prozdrowotnej ulgi oraz bezpieczeństwo użytkowania. Włókno nie ma zdolności do pochłaniania wilgoci, dzięki czemu produkt jest wyjątkowo higieniczny, a także łatwy w czyszczeniu. Pokrowiec i dołączona do maty torba są wykonane w pełni z lnu, który zapewnia brak nieprzyjemnych zapachów oraz świetny design.