Przejdź do treści
Szukaj

Ranking TOP 5: Najlepszych filtrów do wody

Popularność filtrów do wody jest wynikiem kilku czynników. Duże znaczenie w tym kontekście ma większa świadomość społeczeństwa o skutkach, jakie niesie wzmożona produkcja plastikowych butelek. Tworzywa sztuczne od lat stanowią olbrzymie zagrożenie dla środowiska naturalnego. Kolejnym aspektem, który wpływa na wzrost popularności filtrów do wody, jest rozwój technologiczny. System odwróconej osmozy zapewnia bardzo wysoką jakość filtracji. Filtry z tym systemem można spotkać już nie tylko w firmach czy korporacjach, ale i prywatnych domach.

Osoby zainteresowane opisywanym rozwiązaniem często zastanawiają się nad tym, który produkt wybrać. Oczywiste jest, że konsumentom zależy na wysokiej jakości filtracji i jak najlepszym stosunku ceny do jakości. Poniżej przedstawiamy najlepsze filtry do wody! Ranking zawiera szereg istotnych informacji, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o wyborze idealnego filtra do wody.

Filtry do wody – RANKING

5. Filtr wody osmoza RO5 Mini

Filtr do wody RO5 Mini to jedno z najmniejszych rozwiązań na rynku, które zostało stworzone w oparciu o system odwróconej osmozy. Producent Global Water zadbał o to, aby skutecznie połączyć szereg zalet tego innowacyjnego systemu, minimalizując jednocześnie gabaryty urządzenia. Dzięki temu produkt ten może być z powodzeniem wykorzystywany w małych przestrzeniach, które uniemożliwiają implementację pełnowymiarowych urządzeń filtrujących. Zmieści się w zdecydowanej większości szafek kuchennych. Mimo niewielkich wymiarów, filtr RO5 Mini charakteryzuje się wysoką wydajnością, dzięki wbudowanej membranie osmotycznej (100 gpd). Zapewnia aż do 385 litrów wody na dobę! Wszystkie, niezbędne do montażu akcesoria, znajdują się w zestawie. Niezależnie od rodzaju filtra do wody, zawsze należy pamiętać o regularnej wymianie kompletu wkładów. W przypadku filtra RO5 zaleca się wymianę mniej więcej raz na pół roku.

4. Filtr wody osmoza Neptune

Filtr Wody Osmoza Neptune Water to kolejny, ekonomiczny produkt. Wymiary tego produktu również należą do stosunkowo niskich, co pozwala na swobodny montaż filtra we wnętrzach większości szafek kuchennych. Urządzenie to posiada wbudowany system manualnej wymiany wkładów. Zastosowanie wkładów Twist-Off daje możliwość wymiany, bez konieczności użycia żadnych, dodatkowych narzędzi. Cały proces trwa zaledwie kilka sekund. To rozwiązanie znacząco wpływa na komfort użytkowania. W produkcji wykorzystano lekkie materiały, które są w pełni odporne na zjawisko korozji. Działalność systemu w filtrze Neptune oparta jest na pracy filtra sedymentacyjnego i węglowego (tzw. filtry wstępne) oraz membrany osmotycznej. Membrana zapewnia odpowiedni podział wody. Czysta woda transportowana jest do zbiornika, a zanieczyszczona ląduje w kanalizacji.

3. Filtr wody osmoza RO Pad

Producent Global Water oferuje innowacyjne rozwiązanie filtrujące, w którym zastosowano także elektroniczny system sterujący procesem uzdatniania wody. Filtr Wody RO Pad różni się standardowych urządzeń szeregiem udogodnień. Filtr ten posiada wbudowany komputer sterujący, który zapewnia niezawodną pracę wszystkich komponentów. Zgodnie z obietnicami producenta, urządzenie może pracować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Ponadto nie wymaga dodatkowego zbiornika. RO Pad zapewnia doskonały system filtracji. Implementacja tego rozwiązania w domu, czy biurze, daje możliwość picia wody prosto z kranu – bez konieczności gotowania! Urządzenie usuwa wszelkie zanieczyszczenia i mikrobakterie bezpośrednio do kanalizacji. Odrzut zanieczyszczeń w przypadku tego produktu jest bardzo niski. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów filtracyjnych, RO PAd produkuje ok. 1,1 litrów czystej wody na minutę, odrzucając jednocześnie jedynie niecały 1 litr zamieszczonych płynów.

2. Filtr wody Compact Redox Trio

Compact Redox Trio to produkt, którego nie mogło zabraknąć w rankingu filtrów do wody. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o konsumentach, którym zależy na bardzo niskim zużyciu wody i pełnym komforcie jej użytkowania. Compact Redox Trio daje użytkownikowi możliwość doboru poziomu filtracji. W efekcie można liczyć na:
● czystą, lekko zmineralizowaną wodę do celów spożywczych,
● wodę alkaliczną, która posiada ok. 9,5 ph i może być spożywana w celu przywracania pełni witalności
● wodę osmotyczną, którą można stosować np. do prasowania, czy płukania soczewek kontaktowych
W zestawie Compact Redox Trio znajdują się najwyższej jakości wkłady filtracyjne oraz membrany osmotyczne. Implementacja tych elementów w systemie konstrukcyjnym zapewnia doskonały poziom filtracji niezależnie od tego, z jakiego źródła pochodzi woda.

1. Filtr do wody osmoza RO7

Opisując najlepsze filtry do wody, ranking powinien zawierać również szereg informacji o urządzeniu Osmoza RO7. Jest to jeden z najczęściej wybieranych produktów do filtracji wody. Ten rewolucyjny system został dodatkowo wyposażony w mineralizator i wkład bioceramiczny GW-BCRR-L2. Skutecznie oddziałuje on na wodę, dzięki zastosowaniu silnego pola magnetycznego. Pole to prowadzi do magnetyzacji wody i przyspiesza proces rozpuszczania się tlenu. Tak zaawansowany poziom filtracji niesie masę pozytywnych korzyści zdrowotnych. Aby urządzenie kompleksowo spełniało swoją funkcję, istotna jest regularna wymiana wkładów. Producent Global Water zawarł szczegółowe informacje o kosztach eksploatacyjnych produktu. W instrukcji znajdują się także wzmianki o tym, kiedy należy wymienić wkłady i membranę osmotyczną.